Město pod věží aneb Vlašim na dlani - fotografická výstava o historii Vlašimi

Cílem projektu je posílení kulturního odkazu města Vlašimi, zvláště jako připomínka nedávné historie pro obyvatele a návštěvníky zámku formou trvale instalované fotografické výstavy o historii města ve věži vlašimského zámku, která bude zároveň posilovat atraktivitu tohoto místa.
Projekt je realizován se 100%  finanční podporou Evropské unie v rámci LEADER+.
Výstava je přístupná veřejnosti od května 2006 v rámci prohlídky Muzea Podblanicka

Realizace projektu „STARÉ DOBRÉ ČASY“ jehož výsledkem je výstava s výše je záměrem, který navazuje na vydání knihy pánů Moudrého a Svobody, představující Vlašim na starých fotografiích a pohlednicích. Tyto krásné fotografie by měly mít trvalé místo v expozici jako vzpomínka na zašlé časy i klidné maloměsto konce 19. a začátku 20. století, ještě před komunistickou likvidací velké části Vlašimi. Právě věž zámku se jeví jako vhodný prostor pro umístění této výstavy i z toho důvodu, že několik fotografií je komponováno přímo z této věže, což jei expozičně využito při instalaci výstavy.
Důležitou součástí projektu je připomínka nedávné historie města směrem k dětem a mládeži, která již vyrůstá v částečně panelovém městě. Je to připomínka romantického maloměsta, kterému může být při citlivém přístupu obyvatel a představitelů města zčásti vrácena bývalá tvář obnovením historických částí, jejich zákoutí i původních fasád a proporcí domů.
Kontakt na zpracovatele a manažera projektu - zapletal@podblanickem.net

publikováno 26.4.2018